XIV Konkurs Języka Angielskiego dla klas 4-6

W dniu 10 maja 2016 w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego po raz czternasty zorganizowany został Gminny Konkurs Języka Angielskiego Szkół Podstawowych z gminy Koźminek pod honorowym patronatem Wójta Gminy Koźminek – Pana Andrzeja Miklasa.

SAMSUNG CSC

W części pierwszej, uczniowie w grupach trzyosobowych brali udział w 8 konkurencjach: rozpoznawanie osób związanych z krajami anglojęzycznymi, nazywanie przedmiotów, układanie rozsypanych wyrazów w zdania, zagadki, uzupełnianie słów w piosence, rozpoznawanie zawodów, nazywanie miejsc oraz scenka sytuacyjna.

SAMSUNG CSC

Szkoły reprezentowały wysoki poziom wiedzy stąd walka na tym etapie była bardzo wyrównana, o zajmowanych miejscach przesądziły nieznaczne różnice w punktach. Maksymalnie uzyskać można było 100 punktów. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku (89 pkt), drugie Szkoła Podstawowa im. W.Witosa w Nowym Nakwasinie (80pkt), trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Moskurni (78pkt). Zwycięska drużyna będzie reprezentowała gminę Koźminek na konkursie powiatowym.

SAMSUNG CSC

W drugiej części konkursu uczniowie pracowali indywidualnie, wyłoniono Mistrza Słówek 2016. Został nim uczeń Szkoły Podstawowej w Koźminku – Kacper Wieruszewski. W kategorii Mistrz Gramatyki 2016 najlepszy okazał się Hubert Cozaś również uczeń Szkoły Podstawowej w Koźminku.

Organizatorem konkursu była Gmina Koźminek i nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Koźminku – pani Katarzyna Lis. Sponsorem nagród była Gmina Koźminek. Każda szkoła otrzymała nagrody rzeczowe i dyplomy za osiągnięte miejsca.

SAMSUNG CSC

Tekst i foto.: Katarzyna Lis
SP Koźminek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *