„Słoneczka” na XIII Powiatowym Przeglądzie Formacji Tanecznych w Liskowie.

Rekordowa liczba 300 tancerzy reprezentujących 15 zespołów wzięła udział w XIII Powiatowym Przeglądzie Formacji Tanecznych, który odbył się 22 kwietnia na Hali Widowiskowo – Sportowej w Liskowie. Celem przeglądu była popularyzacja zespołowych form tanecznych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ośrodków kultury z  powiatu kaliskiego, a także prezentacja różnorodnych technik i stylów sztuki tanecznej. Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Urząd Gminy w Liskowie.
Jury w składzie :
– Agata Wierzejska – Holewska (Przewodnicząca jury) – Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Kaliszu,
– Tobiasz Uniejowski  – tancerz towarzyski, finalista Mistrzostw Świata z Barcelony, dwukrotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, 9-krotnych medalista Mistrzostw Polski, zwycięzca Crystal Palace w Londynie, Rimini Open we Włoszech, czy Granollers w Hiszpanii. Trener, choreograf,
– Błażej Ławecki – tancerz i instruktor HIP- HOP w centrum Tańca Wypych.
Podkreślić należy fakt, iż na 15 formacji występujących w przeglądzie tylko cztery reprezentowały szkoły z terenu  Powiatu Kaliskiego.
Uczennice Szkoły Podstawowej w Koźminku zaprezentowały układ taneczny zatytułowany” W kraju kwitnącej wiśni” i zajęły III miejsce na pięć zespołów występujących w ich kategorii wiekowej.  Gratulujemy dziewczętom wspaniałego występu!

DSC_0112 - Kopia - Kopia

DSC_0114

DSC_8900

DSC_8931

DSC_8944

Małgorzata Nawrocka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *