Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (który w Szkole Podstawowej w Koźminku obchodziliśmy 4 listopada). Na pewno spora część czytelników, niezależnie od wieku, ma swoją ulubioną bajkową postać. Może nią być Kaczor Donald, Myszka Miki, Król Lew albo któraś postać z wioski Smerfów. W Międzynarodowy Dzień Bajek można zaangażować też Królewnę Śnieżkę, Kota w butach, Kubusia Puchatka. A może tą ukochaną bajkową, albo baśniową postacią jest zupełnie ktoś inny. Zresztą  w świecie filmowych oraz książkowych bajek i baśni jest wielu wspaniałych bohaterów i nie sposób wymienić ich wszystkich.
Z tej okazji dzieci przebywające w naszej świetlicy mogły obejrzeć ciekawą i mądrą bajkę na ekranie telewizora. A każdy uczeń miał szczególną możliwość  wybrać się do biblioteki, chociażby po to, żeby przypomnieć sobie ukochane bajkowe postaci z dzieciństwa.
Tego dnia wszystkie nasze izby lekcyjne, świetlica oraz biblioteka przeistoczyły się w „bajkowe krainy”. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami bardzo zaangażowali się we wspólne przystrojenie  klas, w których miło było siedzieć podczas lekcji.
Dodatkową atrakcją w tym dniu były dwa konkursy zorganizowane w bibliotece. Był to konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki” oraz czytelniczy „Zaczarowany świat baśni”, którego laureatami zostali: Lena Potemkowska, Maja  Wałęsa i Tymon Więckowski z klasy IIa oraz Lena Ciemcia, Natalia Karpisiewicz z IIIb oraz Julia Miklas i Julia Paluszewska z IIIa.
Obrazy zawarte w bajkach, baśniach człowiek przeżywa niezależnie od tego czy jest małym dzieckiem, człowiekiem dojrzałym, czy staruszkiem. Przez całe życie snuje się w naszych najgłębszych przeżyciach to, co one wyrażają. Nie bójmy się więc do nich wracać.

1

2

dziea2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *