Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.  Ma  ono na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz promowanie wartościowej literatury dla młodego czytelnika.
W Szkole Podstawowej w Koźminku święto to obchodziliśmy w poniedziałek 3 kwietnia.  Na uczniów odwiedzających tego dnia szkolną bibliotekę czekały „książki niespodzianki”, czyli pozycje owinięte szarym papierem. Czytelnicy dopiero po odpakowaniu dowiadywali się jaką książkę udało się im wypożyczyć. Jak wiadomo ludzie lubią być zaskakiwani. Czasem czytelnicy nigdy by po dany tytuł nie sięgnęli, a dzięki akcji tak się stało.
Zabawa „przyłapani z książką” polegała  na obdarowaniu słodkim upominkiem każdego ucznia, który 3 kwietnia miał przy sobie książkę inną niż podręcznik.
W bibliotece natomiast odbyło się spotkanie z uczniami klas I – III, podczas którego tworzyli „lapbooki” związane z wierszami Jana Brzechwy. Jest to ciekawe narzędzie, które może urozmaicić naukę nawet trudnych zagadnień.
Dopełnieniem wszelkich informacji dotyczących książek dla dzieci, była gazetka „17 zalet czytania książek”.  Zostały one opracowane przez Szwedzką Akademię Literatury Dziecięcej.
Pokazują jaką ogromną satysfakcję, radość i korzyści daje czytanie. Trzeba znaleźć tylko to, co naprawdę lubimy, co nas interesuje. Jeśli chcemy przełamać monotonię – czytajmy!

77

99

88

Grażyna Siewieja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *