Marchewkowy dzień w Świetlicy Szkoły Podstawowej w Koźminku

Wszyscy wiemy, że warzywa i owoce odgrywają bardzo ważną rolę w odżywianiu. Każdy z nas powinien mieć w swojej codziennej diecie jak najwięcej tych darów natury. Jednym z podstawowych warzyw jest marchewka. Aby lepiej poznać jej wartości odżywcze, smakowe i zdrowotne 29 listopada 2016r. w Świetlicy Szkoły Podstawowej w Koźminku został zorganizowany ,,Marchewkowy dzień”.
Już od samego rana odbywały się pogadanki na temat zdrowego odżywiania i jedzenia warzyw, mówiono o walorach  smakowych marchwi i innych warzyw. Uczniowie wysłuchali opowiadania ,,Bajka dla niejadków, czyli każdy sposób jest dobry, aby zachęcić do jedzenia zdrowych rzeczy”. Następnie malowali i wycinali z kolorowego papieru ulubione warzywa.
Na podsumowanie zajęć cała grupa upiekła placek marchewkowy. Oprócz tego była degustacja surówki z marchwi i jedzenie marchewki na surowo. Dzięki tym zajęciom nasi uczniowie dowiedzieli się jakie wartości odżywcze mają poszczególne warzywa i jaka jest rola marchewki w życiu każdego z nas. Poza tym uświadomili sobie, że marchewka i inne warzywa są potrzebne do prawidłowego rozwoju.

3-1

5

4

2

1

Opracowanie:
M. D. Józefiak
K. Harasna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *