Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Koźminku

Już po raz drugi w minioną niedziele (11 czerwca 2017r.) odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Dyrektora Szkoły p. Marianne Chenczke, Rade Rodziców oraz pracowników Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mieleckiego w Koźminku. Hasłem przewodnik imprezy był temat projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. W jego ramach uczniowie realizowali zadania mające na celu propagowanie korzyści wynikających z powrotu do natury poprzez zdrowe odżywianie i korzystanie z ekologicznych certyfikowanych produktów oraz opuszczenie wygodnej pozycji siedzącej na rzecz aktywności fizycznej.

Grupa projektowa „Limonkowe dziewczyny” przygotowała stanowisko degustacyjne, na którym znalazły się zdrowe kanapki, szaszłyki owocowe, koktajle pomidorowe, wody smakowe oraz produkty lokalnych producentów- Piekarni GS „Samopomoc Chłopska”, Masarni Koźminek, Ogrodnictwa Dziubek, Ogrodnictwa Państwa Wojciechowskich, firmy Edal, firmy CEKO oraz firmy Bakoma. Podczas imprezy uczestnicy mogli obejrzeć filmy o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej pt.: „Śmietnik w mojej głowie”. Nie zabrakło również zabaw ruchowych dla dzieci i dorosłych. Starsi uczniowie mieli okazje sprawdzić swoich sił biorąc udział w zawodach sportowych podczas konkurencji przeciągania liny, biegu w workach, biegu z woreczkiem na głowie, prowadzenia piłeczki kijem hokejowym oraz w skoku w dal z miejsca. Dla miłośników muzyki i tańca nie zabrakło aktywności fizycznej przy muzyce podczas aerobiku prowadzonego przez zawodową instruktorke fitness oraz tańca integracyjnego „Belgijki”. Grupa projektowa miała również przyjemność gościć Panią Dorote Okoń – specjaliste dietetyki i planowania żywienia, która przygotowała dla najmłodszych uczestników konkurs plastyczny i wykład o tematyce zdrowego odżywiania. Służyła również poradą na stanowisku konsultacyjnym.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Koźminka oraz stanowisko przygotowane przez Nadleśnictwo z Kalisza. Podczas trwania festynu nie zabrakło również pokazu uczniowskich talentów muzycznych (min. chóru szkolnego, zespołu „Ekoludki”) oraz recytatorskich.

Podczas imprezy każdy mógł wziąć udział w loterii fantowej, w której do wygrania był rower miejski. Przybyli mogli sie posilić przepysznym ciastem w kawiarence lub swojskim jadłem. Dla najmłodszych przygotowano darmowe lody i owoce z czekoladą z fontanny. Na trochę starszych czekała strzelnica. Chwile te można było uwiecznić w fotobudce.

Cała społeczność szkolna pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim sponsorom. Dzięki ich ofiarności, współpracy i zaangażowaniu rodziców możliwe będzie dalsze doskonalenie komfortu pracy naszych uczniów.

autor: Monika Poroś

festyn 1

autor: Monika Poroś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *