Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Koźminku

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które odbyły w środę 26 kwietnia.

Uczniowie klas IIb i IId oraz uczennice  z koła wokalnego klas I-III przygotowały pod kierunkiem pań: Kingi Korzekwa i Małgorzaty Nawrockiej  akademię.  Na uroczystość zaprosiliśmy gości: panią Jolantę  Wieruszewską  inspektora ds. środowiska  UG Koźminek, pana Jacka Bartczaka  koordynatora działań Kół Młodych Przyrodników  Powiatu Kaliskiego oraz  panów: Jacka Czerniaka i Rafała Miklasa z Nadleśnictwa Kalisz.

Dzieci recytowały wiersze i przedstawiły scenkę wcielając się w role zwierząt zatroskanych o stan środowiska naturalnego .  Zaśpiewały  sześć piosenek o treści ekologiczno- przyrodniczej interpretując  ich rytm i treść tańcem.
Po części artystycznej uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć prezentację ukazującą zwierzęta żyjące w lasach  gminy Koźminek przygotowaną przez pana Rafała Miklasa.
Na koniec głos zabrała pani dyrektor Marianna Chenczke, która podziękowała dzieciom za wysiłek włożony w przygotowanie akademii oraz wyraziła nadzieję, że troska o środowisko naturalne będzie priorytetem w życiu codziennym naszych uczniów.

P1100602

P1100603

P1100607

P1100608

P1100609

P1100612

P1100614

P1100617

P1100620

P1100622

Małgorzata Nawrocka

Kinga Korzekwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *